• 1 z 18
 

Seno

 

Seno je vysušená tráva. V priebehu sušenia dochádza k zníženiu obsahu vody z približne 70 - 90 % v zelenej tráve až na približne 3 - 8 % vody v sene. Pri sušení môže dochádzať k miernej fermentácii, ktorá zvyšuje kvalitu sena, nie je však podmienkou pre skrmovateľnosť sena.

od €25 / ks
Značka DV
Kategória Podhorské balíkované seno
Zvoľte variant
Kód tovaru 441/BAL Balík sena / slamy: Balík sena zo skladu. Skladom €30 / ks
   
Kód tovaru 441/BAL2 Balík sena / slamy: Balík sena z poľa. Skladom €25 / ks
   
 

Seno je vysušená tráva. V priebehu sušenia dochádza k zníženiu obsahu vody z približne 70 - 90 % v zelenej tráve až na približne 3 - 8 % vody v sene. 
Pri sušení môže dochádzať k miernej fermentácii, ktorá zvyšuje kvalitu sena, nie je však podmienkou pre skrmovateľnosť sena.

Naše balíkované seno pochádza z najkvalitnejších oblastí v okolí poľnohospodársky charakteristickej obci Liesek, na Orave, ktorá je v nadmorskej výške okolo 631 m nad morom.
Nehrozí tu žiadne znečistenie. Jedná sa o vysoko kvalitné BIO seno a senové balíky.

Balíkované seno je najvhodnejšia potrava pre hospodárske zvieratá, či na prikrmovanie lesnej zveri v zimnom období.
Pri dokrmovaní je dôležité, aby bolo seno suché, neplesnivé, inak môže spôsobiť zažívacie ťažkosti.

Balíkované seno obsahuje významné množstvo karoténov, vitamínov skupiny B vitamínu D a vitamínu E.

Samotné sušenie sena je procez konzervácie, ktorý zastaví akékoľvek ďaľšie biochemické procesy a umožní tak dlhodobé skladovanie.

Správne usušené a zabalené seno skladujeme v suchých zakrytých skladoch, vďaka čomu si balíky zachovávajú vysokú kvalitu a vysoké množstvá vitamínov po dlhú dobu.

U nás máme na predaj seno, slamu malé aj veľké balíky... 


Unser Heuballen stammt aus den hochwertigsten Gebieten rund um das landwirtschaftliche Dorf Liesek in der Region Orava, die sich auf einer Höhe von etwa 631 m über dem Meeresspiegel befindet.
Es gibt keine Verschmutzung. Dies sind hochwertige Bio-Heu- und Heuballen.

Ballenheu ist das am besten geeignete Futter für Nutztiere oder zur Fütterung von Wild im Winter.
Beim Füttern ist es wichtig, dass das Heu trocken und nicht schimmelig ist, da es sonst Verdauungsprobleme verursachen kann.

Ballenheu enthält eine erhebliche Menge an Carotinen, Vitamin B-Vitaminen, Vitamin D und Vitamin E.

Das Trocknen von Heu allein ist ein Konservierungsprozess, der alle anderen biochemischen Prozesse stoppt und eine Langzeitlagerung ermöglicht.

Richtig getrocknetes und verpacktes Heu wird in trocken gedeckten Lagern gelagert, so dass die Ballen lange Zeit eine hohe Qualität und hohe Mengen an Vitaminen behalten können..

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.